Rekonstrukcja brwi - na czym polega ? - Lash and Brow Academy

Rekonstrukcja brwi - na czym polega ?

Nieprzemijająca moda na pełne łuki brwiowe sprawiła, że coraz więcej kobiet szuka sposobów, aby osiągnąć taki efekt. Wiele z nich decyduje się na codzienną pielęgnację brwi poprzez wcieranie w nie różnych kosmetyków lub olejków. Dobrą alternatywą jest też makijaż permanentny. Jednak co robić, gdy zwykła pielęgnacja nie wystarcza bądź gdy brwi stracimy w wyniku choroby i boimy się makijażu permanentnego?

Czym jest rekonstrukcja brwi ?

Zabieg ten polega na zagęszczeniu łuku brwiowego oraz uzupełnieniu brakujących włosków. Początkowo kosmetyczka wykonuje architekturę brwi, aby idealnie dopasować ich kształt do naszej twarzy. Następnie wybiera jedną z dwóch metod rekonstrukcji – building lub sculpting. Jeśli jest taka potrzeba, metody te można ze sobą łączyć.

Rekonstrukcja brwi - metody 

  • Building (metoda włoskowa) polega na doklejeniu jedwabnych włosków do brwi klientki. Kolor jest dobierany do naturalnego odcienia włosków. Główną rolą tej metody jest zagęszczenie oraz nadanie objętości brwiom. Po wykonaniu tego zabiegu klientka może cieszyć się pełnymi brwiami o naturalnym kształcie.
  • Sculpting (metoda farbki strukturalnej) polega na dorysowaniu pojedynczych włosków za pomocą farbki strukturalnej. Metoda ta wymaga ogromnej precyzji, ponieważ farbka po nałożeniu tworzy wypukłą linie, która ma imitować prawdziwy włos. Kolor farbki, tak jak w poprzedniej metodzie, dobieramy do naturalnego odcienia włosków klientki. Ta metoda jest szczególnie polecana osobom, które nie posiadają brwi, mają duże ubytki lub nie posiadają odpowiednio zarysowanych początków bądź końców łuków brwiowych.

Zabieg ten jest całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny. Pozwala osiągnąć bardzo naturalny efekt, który utrzymuje się do 4 tygodni!

Komu zalecany jest zabieg rekonstrukcji brwi ?

Zabieg rekonstrukcji brwi jest polecany dla wszystkich kobiet, które chcą uwydatnić swoją urodę poprzez podkreślenie brwi, jednak boją się bardziej inwazyjnych i trwałych metod takich jak makijaż permanentny.

790 864 255

Zadzwoń i zapytaj o termin szkolenia 

Lash and Brow Academy

Poniedziałek - Piątek  9:00 - 16:00

Adres

Warszawa – Śródmieście
CASA DEL ARTE MURANO
ul. Nowolipie 7a/17
Warszawa