Jak wzmocnić rzęsy? Składniki aktywne, których powinieneś szukać w odżywkach do rzęs - Lash and Brow Academy

Jak wzmocnić rzęsy? Składniki aktywne, których powinieneś szukać w odżywkach do rzęs

Osłabione i kruche rzęsy to problem, który dotyka wielu z nas, jednak przyczyn tego problemu może być naprawdę wiele. Jednak jednym z najczęstszych problemów związanych ze słabą kondycją rzęs jest brak składników, odpowiedzialnych za piękny i zdrowy wygląd rzęs. Pierwszy odruch w momencie obserwacji słabych rzęs, jest sięgniecie po odżywki do rzęs, których zadaniem jest „uratowanie” słabych rzęs. Jednak czy kiedyś zastanawiałeś się, na co zwrócić uwagę przy wyborze serum, odżywki do rzęs tak, aby zapewnić rzęsom to czego potrzebują?

Składniki aktywne, które powinny znaleźć się w dobrej odżywce do rzęs.

Składniki aktywne w kosmetykach możemy nazwać składnikami do zadań specjalnych, które odpowiedzialne są w głównej mierze za właściwości kosmetyków. Składniki aktywne w kosmetykach do rzęs dobierane są skrupulatnie zgodnie z rozporządzeniami, które regulują procesy tworzenia kosmetyków. Odżywki do rzęs są produktami, które przez bliski kontakt ze śluzówka oka, wykonywane są z najwyższej jakości surowców, tworząc niezwykle ekskluzywne i skuteczne kosmetyki do rzęs. Co powinny zawierać dobre odżywki do rzęs?

  • Oleje roślinne w odżywkach do rzęs- Substancje pochodzenia roślinnego, które odgrywają dużą rolę w kondycjonowaniu i poprawie stanu rzęs. W odżywkach do rzęs oleje roślinne wpływają one korzystnie na nawilżenie rzęs, powlekając je oraz najczęściej odżywiając, przez bogatość składu olei, które zawierają w sobie najczęściej NNKT (nienasycone kwasy tłuszczowe) oraz inne składniki odżywcze.
  • Keratyna w odżywkach do rzęs- Kolejny niezwykły składnik potrzebny do kondycjonowania włosów, świetnie sprawdzający się w odżywkach do rzęs. Keratyna znana jest ze swoich właściwości wzmacniających rzęsy, sprawiając, że stają się one elastyczniejsze i mocniejsze.
  • Biotyna w odżywkach do rzęs- Niezwykle ważny składnik aktywny wpływający korzystnie na stan naszych włosów w tym przypadku rzęs, przez co nazywana jest „kołem ratunkowym”. Biotyna jest jednym z budulców włosów, to właśnie ona wpływa na szybszy wzrost rzęs i to, że stają się one mocniejsze.
  • Panthenol w odżywkach do rzęs – Znany pod nazwą witaminy B5, to właśnie panthenol pogrubia i wygładza rzęsy, jednak to nie jedyne zalety tej substancji. W odżywkach do rzęs witamina B5 działa regenerująco i ochronnie, nadając rzęsom miękkość i połysk.

Substancje, które wymieniliśmy powyżej to składniki, które z pewnością wpłyną kondycjonująco na stan rzęs i warto ich szukać w odżywkach poprawiających stan rzęs. Odżywki ze sprawdzonym składem ze składnikami specjalnymi znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

790 864 255

Zadzwoń i zapytaj o termin szkolenia 

Lash and Brow Academy

Poniedziałek - Piątek  9:00 - 16:00

Adres

Warszawa – Śródmieście
CASA DEL ARTE MURANO
ul. Nowolipie 7a/17
Warszawa