Jak utrzymać higienę rzęs po wykonanej stylizacji? - Lash and Brow Academy

Jak utrzymać higienę rzęs po wykonanej stylizacji?

Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie stylizacji rzęs, jest to zarówno zabieg związany z laminacją rzęs, jak i ich przedłużaniem przy pomocy sztucznych rzęs. Aby uzyskany efekt się utrzymał zgodnie z przewidywanym i rekomendowanym czasem, należy o nie odpowiednio zadbać. Dla laminacji rzęs jest to okres około 6 tygodni, natomiast dla stylizacji związanej z przedłużaniem rzęs jest to okres od 3 do 6 tygodni. W dzisiejszym artykule postaramy się państwu przybliżyć kilka prostych zasad higieny rzęs, których powinniśmy się trzymać po wykonanym zabiegu stylizacji. Jednak chcemy równocześnie podkreślić, że należy stosować się zaleceń stylisty, u którego została wykonana stylizacja.

Jakie konsekwencje są związane z brakiem higieny rzęs?

Przedłużane rzęsy kojarzą się nam z pięknymi pogrubionymi i znacznie dłuższymi rzęsami, które dają efekt gotowego makijażu oka. Ten efekt widać na pierwszy rzut oka, jeżeli pamiętamy i wykonujemy odpowiednią pielęgnację po wykonanym zabiegu. Co się dzieje, jak nie przywiążemy wagi do higieny rzęs po wykonanej stylizacji? Zwracając uwagę na to, że nasze ciało nie robi sobie przerw i przez cały czas produkuje „zanieczyszczenia” fizjologiczne, możemy zauważyć na brzegach powiek oraz szczelinach między rzęsami serum, martwy naskórek, ropę tzw. „śpiochy”. Do czego może doprowadzić takie zaniedbanie higieny rzęs? Z pewnością może doprowadzić ono do podrażnień oczu, reakcji alergicznych, podrażnień czy poważnych chorób oczu, których przyczyny szukamy w „źle” wykonanej stylizacji rzęs, a nie brakiem dbania o higienę rzęs.

Czy należy myć przedłużane rzęsy?

To pytanie jest jednym z najczęściej zadanych pytań, które może usłyszeć styliska, gdy skończy wykonywać zabieg przedłużania rzęs. Oczywiście, że trzeba to robić! Odpowiednie mycie rzęs jest obowiązkowe, a po wykonanej stylizacji wręcz konieczne. Jednak należy pamiętać o tym, że należy odczekać 48 godzin po wykonanym zabiegu, dlatego, że zaaplikowane rzęsy mogą mieć kontakt z wodą dopiero po 48 godzinach.

Jakich kosmetyków powinniśmy używać do utrzymania odpowiedniej higieny rzęs po wykonanym zabiegu?

Kosmetyki związane z dbaniem o higienę rzęs powinny być kosmetykami, które są przeznaczone do kontaktem z naszymi oczami i ich okolicą. Jest to związane z tym, że skóra oczu i same oczy są wyjątkowo delikatnymi miejscami w naszym ciele. Przy wyborze kosmetyków do higieny rzęs przedłużanych należy unikać tłustych substancji, jest to związane z tym, że tłusta substancja zawarta w kosmetykach może osłabić wiązanie kleju użytego podczas stylizacji. Zamiast kosmetyków z tłustymi substancjami powinniśmy do higieny naszych rzęs użyć lekkiej formuły takiej, jaką posiadają, płyny micelarne. Natomiast, aby dokładnie, umyć rzęsy należy zaopatrzyć się w specjalny szampon do rzęs, który w delikatny sposób umyje i zadba o przedłużane rzęsy.

790 864 255

Zadzwoń i zapytaj o termin szkolenia 

Lash and Brow Academy

Poniedziałek - Piątek  9:00 - 16:00

Adres

Warszawa – Śródmieście
CASA DEL ARTE MURANO
ul. Nowolipie 7a/17
Warszawa